Zawody na wytrzymałość oraz zawody w biegach długodystansowych. W jaki sposób się do nich przygotować?

Wciąż więcej ludzi w naszym kraju bierze udział w różnych biegach długodystansowych oraz zawodach survivalowych. Są to imprezy dla ludzi, którzy chcą sprawdzić własną wytrzymałość fizyczną oraz psychiczną i zmierzyć się z innymi osobami w rywalizacjach, do jakich trzeba się świetnie przygotować. W jaki sposób to zrobić?

odzież militarna

Źródło: http://www.sxc.hu/

Po pierwsze oczywiście przygotowanie fizyczne. Osoby, które nie miały nigdy styczności z takimi imprezami rozpoczynają przynajmniej na rok przed terminem zawodów treningi, jakie są specjalnie w kierunku takich zawodów ustalane. Oczywiście osoby posiadające bardzo dobrą kondycję, nie muszą aż tak wcześnie rozpoczynać przygotowań. Natomiast prawda jest taka, iż jeżeli chodzi o przygotowywania, ważna będzie w tej kwestii systematyczna praca. Powinniśmy mieć też świadomość, iż takie zawody często odbywają się w ciężkich warunkach, więc padający śnieg, lub ulewny deszcz w czasie treningów nie powinny być wymówkami żeby pozostać w domu. Oprócz tego powinniśmy trenować w trudnym terenie, przykładowo w lesie, na nierównej trasie. Osoby startujące w biegach górskich, powinny od czasu do czasu sprawdzać się w górach, by przygotować się być przygotowanym do właśnie takiego interwałowego i ciężkiego wysiłku. Więcej w temacie: tu wpis.

Jak musimy się przygotować, jeśli chodzi o strój oraz wyposażenie? To zależy od rodzaju zawodów. Często tego typu regulamin ustala sam organizator. Jeżeli chodzi o normalne długie biegi, przykładowo maratony lub ultramaratony.

Masz chęć odnaleźć więcej informacji na prezentowany temat? Jeśli tak, to bez obaw kliknij ten link, a z pewnością będziesz czuć zadowolenie.

Tutaj przyda się zwykły strój biegowy, nakrycie głowy oraz oczywiście dobre obuwie, które jest przez nas wypróbowane, a nie takie prosto ze sklepu. Jeśli chodzi o zawody survivalowe tu sprawa jest troszkę bardziej skomplikowana, bo i samych konkurencji może być już więcej, jak i zróżnicowanie w obrębie trasy może okazać się spore. Na trudne terenowe biegi sprawdzi się odzież wojskowa, sporo ludzi kupuje właśnie ten rodzaj stroju, ceniąc go bardziej od standardowych ubrań ze sportowych sklepów. Po prostu, bardziej sprawdzają się w tych ciężkich warunkach. Prócz tego często przydatny będzie plecak, ważne by był lekki i była możliwość zamontowania w nim bukłaka z wodą. Nie będzie potrzeby zatrzymywać się aby uzupełnić płyny. Sprawdź: cqb.

moro

Źródło: http://www.sxc.hu/

A tak naprawdę czas w takich zawodach odgrywa istotną rolę. Koniecznie zabierzmy ze sobą batony energetyczne, albo suplementy, jakie uzupełnią poziom glukozy oraz różnych potrzebnych mikroelementów, które tracimy szybko w czasie wysiłku. Do tego, jeśli to bieg na orientację przyda się kompas oraz awaryjnie latarka czołowa.

Szukając wartych obejrzenia artykułów, wejdź na na ten odsyłacz. Naprawdę zalecam tę witrynę, gdyż ona z pewnością też przyciągnie Twój wzrok.

Nie trzeba oczywiście mówić o nakryciu głowy oraz sprawdzonych butach do danego rodzaju terenu.