Zdrowe soki to podstawa dobrego samopoczucia

Witaminy to zdrowie – ma tego świadomość w zasadzie każdy, kto troszczy się o formę, czy ładną sylwetkę. Źródłem witamin są oczywiście warzywa oraz owoce. Prawdziwą bombą witaminową będzie między innymi sok z karczocha, jaki dostarczy wielu potrzebnych dla organizmu składników. Przykładów jest bez liku. Dość ważną kwestią, o której informują specjaliści od dobrego odżywiania jest to, by korzystać z owoców sezonowych. Są one bardzo zdrowe, mają najmniej chemii oraz rozmaitego rodzaju konserwantów. Znacznie lepsza w czerwcu będzie świeża truskawka z polskiego pola niż pomarańcza, która zostanie przetransportowana z innego kontynentu.

Transport owoców wiąże się bowiem z odpowiednią konserwacją, zastosowaniem rozmaitego typu środków chemicznych. Chociaż na to też są obejścia, bo suszy się oraz proszkuje owoce. Znana jest przykładowo guarana w proszku – więcej na ten temat.
5 razy więcej zdrowia

Autor: Marwit
Źródło: Marwit
Dietetycy informują, że pijąc soki w istotny sposób wpływamy na nasze dobre samopoczucie. Wspomniany wcześniej sok z karczocha to doskonały sposób na wzmocnienie pracy organizmu – źródło. Z resztą w zasadzie każdy sok ma takie właściwości. Szczególnie polecane są soki nie z owoców, a z warzyw. Posiadają one mniej cukrów, a nierzadko tyle samo, czy nawet więcej witamin. Warto mieć to na uwadze kupując sok w sklepie, czy komponując swój własny zestaw produktów, z jakich przygotujemy smaczny oraz pożywny sok. Jeżeli poszukujemy inspiracji, to najlepiej szukać przepisów na soki w internecie. Znajdują się tam dodatki, które można dorzucić do soku, aby diametralnie zmienić jego smak, bądź podkreślić smak jakiegoś wybranego owocu. Takim składnikiem może być chociażby mięta, która doskonale współgra z owocami cytrusowymi, podkreślając ich smak oraz gwarantując wspaniały zapach.

Każdy z nas winien systematycznie spożywać porcję warzyw albo owoców. To mówią specjaliści, to przeczytamy w wielu dokumentach medycznych, czy też poradnikach zdrowotnych.

Zainteresowałeś się owym tematem? Przeczytaj zatem jeszcze dalej o tym punkcie w następnym artykule, który dla Ciebie stworzyliśmy. Mamy nadzieję, że Ci się spodoba.

Nie bez powodu tak się dzieje. Pamiętajmy na co dzień o sokach, czy bezpośrednim spożywaniu warzyw oraz owoców. Na pewno nie będziemy wówczas żałowali i wszystko będzie tak, jak być powinno. Korzystajmy z tego, że w naszym ogródku rośnie w lato tyle świeżych, zdrowych a także pożywnych owoców, czy warzyw.