Zdrowe soki to podstawa dobrego samopoczucia

Witaminy to zdrowie – ma tego świadomość w zasadzie każdy, kto troszczy się o formę, czy ładną sylwetkę. Źródłem witamin są oczywiście warzywa oraz owoce. Prawdziwą bombą witaminową będzie między innymi sok z karczocha, jaki dostarczy wielu potrzebnych dla organizmu składników. Przykładów jest bez liku. Dość ważną kwestią, o której informują specjaliści od dobrego odżywiania jest to, by korzystać z owoców sezonowych. Są one bardzo zdrowe, mają najmniej chemii oraz rozmaitego rodzaju konserwantów. Znacznie lepsza w czerwcu będzie świeża truskawka z polskiego pola niż pomarańcza, która zostanie przetransportowana z innego kontynentu.

Transport owoców wiąże się bowiem z odpowiednią konserwacją, zastosowaniem rozmaitego typu środków chemicznych. Chociaż na to też są obejścia, bo suszy się oraz proszkuje owoce. Znana jest przykładowo guarana w proszku – więcej na ten temat.

5 razy więcej zdrowia

Autor: Marwit
Źródło: Marwit
Dietetycy informują, że pijąc soki w istotny sposób wpływamy na nasze dobre samopoczucie. Wspomniany wcześniej sok z karczocha to doskonały sposób na wzmocnienie pracy organizmu – źródło. Z resztą w zasadzie każdy sok ma takie właściwości. Szczególnie polecane są soki nie z owoców, a z warzyw. Posiadają one mniej cukrów, a nierzadko tyle samo, czy nawet więcej witamin. Warto mieć to na uwadze kupując sok w sklepie, czy komponując swój własny zestaw produktów, z jakich przygotujemy smaczny oraz pożywny sok. Jeżeli poszukujemy inspiracji, to najlepiej szukać przepisów na soki w internecie.

Te ciekawe wiadomości posiadają swą kontynuację. Masz ochotę się z nią zapoznać? Więc idź do strony depresja leczenie wrocław i tam rozkoszuj się frapującymi wątkami.

Znajdują się tam dodatki, które można dorzucić do soku, aby diametralnie zmienić jego smak, bądź podkreślić smak jakiegoś wybranego owocu. Takim składnikiem może być chociażby mięta, która doskonale współgra z owocami cytrusowymi, podkreślając ich smak oraz gwarantując wspaniały zapach.

Każdy z nas winien systematycznie spożywać porcję warzyw albo owoców. To mówią specjaliści, to przeczytamy w wielu dokumentach medycznych, czy też poradnikach zdrowotnych.

Zainteresowałeś się owym tematem? Przeczytaj zatem jeszcze dalej o tym punkcie w następnym artykule, który dla Ciebie stworzyliśmy. Mamy nadzieję, że Ci się spodoba.

Nie bez powodu tak się dzieje. Pamiętajmy na co dzień o sokach, czy bezpośrednim spożywaniu warzyw oraz owoców. Na pewno nie będziemy wówczas żałowali i wszystko będzie tak, jak być powinno. Korzystajmy z tego, że w naszym ogródku rośnie w lato tyle świeżych, zdrowych a także pożywnych owoców, czy warzyw.