Zdrowie na koniu w stolicy Polski

Już dawno dowiedzono, że bycie wśród zwierzaków może zdziałać ciekawych reakcji. Udowodniono naukowo, że niektóre zwierzęta jest w stanie wesprzeć leczenie pewnych schorzeń. Dlatego też niektóre gatunki są przygotowywanych od początków swojego życia do tego by były w stanie wspierać chorych ludzi. Takie zwierzak musi być odpowiednio przyuczony do współdziałania z chorym człowiekiem.

Dziecko z koniem

Autor: Josh Howley
Źródło: http://www.flickr.com

Poza tym sprawdzono, które gatunki pomagają, przy jakich problemach. Do zwierząt, które są idealnymi „rehabilitantami” zaliczono konie.

Ten aktualny artykuł wydaje się być doprawdy ciekawy! Kliknij w zaznaczony link i sprawdź to sam. Każdy komentarz będzie mile widziany.

Hipoterapia, bo w taki sposób jest nazywana jest forma rehabilitacji, w której wykorzystuje wsparcie koni, wspomaga koordynację psycho-ruchową osób rehabilitowanych, którzy mają zróżnicowany poziom niepełnosprawni.

Tego typu terapię zaleca się u osób młodych, ale też i u całkiem dojrzałych ludzi. Koń jest zwierzę, które potrafi doprowadzić do rzeczy niemożliwych. Oczywiście, jeśli osoba korzystająca w tego rodzaju rehabilitacji ma pieczę specjalisty, a co za tym idzie lekarz prowadzący uważa, że w odpowiednio dobranym przypadku hipoterapia może zrobić bardzo wiele dobrego.

Mężczyzna na koniu

Autor: Eden, Janine and Jim
Źródło: http://www.flickr.com

Stolica

W mieście stołecznym jak przystało na stolicę da się między innymi uczestniczyć z różnego typu rehabilitacji. Dostęp do wszystkiego jest o wiele prostszy niż w każdym innym miejscach.

W Warszawie możemy możliwość między innymi uczestniczenia w rehabilitacji z hipoterapii (więcej wiadomości z tego zakresu odszukasz w tym miejscu: jazda na koniu lekiem na chorobę). Ten typ leczenia jest związany z wzmocnieniem sprawności psychicznej ze sprawnością ruchowej i korzysta się przy tym z jazdy konnej. W stadninach zatrudniają specjaliści, którzy mogą prowadzić tego rodzaju zajęć, gdy lekarz zaleci do nich pacjenta.

Konie, które uczestniczą w tego typu rehabilitacji są właściwie przygotowane do tego rodzaju zajęć. Sporo osób nie ufa takim działań, jednakże starczy nawet żeby zdrowa (polecam ofertę na: oliwa z oliwek z grecji advancedfood) osoba pobyła kilka minut w siodle a na pewno odczuje zmianę swojego nastroju. Jazda konna daje możliwość na pewne odprężenie przy odpowiednim stopniu koncentracji. Wszystko w jeździe konnej jest właściwie wyważona, tak, więc jazda konna bywa niezmiernie bardzo istotna w leczenia niepełnosprawnych osób. Oczywiście jedynie hipoterapia nie sprawi cudu, ale na pewno bardzo pomoże.