Zimą powinno się równie intensywnie troszczyć się o skórę, jak w lecie

W okresie zimy zwykle zakładamy grube ubrania i inne okrycia, zatem mogłoby się zdawać, że w tym czasie nie musimy nadzwyczaj dbać o swoją skórę, która przez większość czasu jest zakryta. Z tymże, jeżeli zaniedbamy te kwestie przez okres zimowy, już na wiosnę, jak równie później latem, możemy mieć sporo kłopotów z odzyskaniem atrakcyjnego wyglądu. Jak postępować, żeby tego typu sytuacje nie pojawiały się?

Autor: IQ MEDICA Centrum Chirurgii Plas

To, że zimą nosimy spodnie lub grube getry nie oznacza, że należy zaniedbać fakt, iż na naszych udach pojawił się cellulit. Tak samo, jeżeli nasza skóra jest spękana i wysuszona, należy podjąć wszelkie kroki, aby przywrócić ją do odpowiedniego stanu. Czy to jeżeli chodzi o usuwanie cellulitu, czy w przypadku takiego zabiegu jak ujędrnianie skóry, usuwanie zbędnego owłosienia, czy biorąc pod uwagę zabieg liposukcji lub inne – każdorazowo warto korzystać z pomocy wyspecjalizowanych kosmetyczek, gdyż dzięki temu, będziemy mogli zadbać o naszą skórę tak jak rzeczywiście powinniśmy.

Jeżeli ten artykuł jest dla Ciebie interesujący to sprawdź serwis (https://www.vetan.wroclaw.pl/szkolenia/szkola-radiologii-rtg), w którym są tego typu informacje. One na pewno będą dla Ciebie przydatne.

Rzecz jasna, możemy dążyć do samodzielnego niwelowania tego typu przypadłości, ale nie jest powiedziane, że uda nam się uzyskać pożądany efekt lub, że osiągniemy go w krótkim przedziale czasu.

Zwykle stosowanie kosmetyków na własną rękę jest o wiele bardziej czasochłonne niż jednorazowa wizyta w fachowym salonie kosmetycznym, gdzie możemy zrealizować rozmaitego typu zabiegi na skórze. Tym sposobem szybciej skórę odmłodzimy, odświeżymy i oczyścimy. Warto pamiętać, że jeśli chcielibyśmy, by nasza skóra pozostawała jędrna, wygładzona czy nawilżona, winniśmy o nią dbać niezależnie od pory roku (usuwanie cellulitu).

Liposukcja laserowa Palomar Slim Lipo 3D

Źródło: http://www.lipoline.pl/

Wskazane jest nawet w okresie zimy zwracać większą uwagę na tego typu zagadnienia, ponieważ, tak jak już powiedziano przez większość czasu skóra ukryta jest pod ubraniami lub jest narażona na niskie temperatury, co może prowadzić do jej wysuszenia, nadwrażliwości czy łuszczenia (ujędrnianie skóry). Regularne zabiegi, które niwelują tego rodzaju dolegliwości, pozwalają zachować skórę w jak najlepszym stanie przez cały czas i tym sposobem mamy mniej kłopotów, gdy przychodzi wiosna i lato, podczas których odsłaniamy różne części ciała, zimą zakryte.

Mamy dla Ciebie najnowszy artykuł (http://www.hipokrates-olesnica.pl/ginekolog/) – tam znajdziesz ogrom interesujących wiadomości i treści. Nie zwlekaj tylko loguj się!

Warto zatem o tym pamiętać.