zmniejszenie żołądka żołądka

Otyłość jest coraz większym szkopułem ludzi na całym świecie. Jest to schorzenie, jakie niesie za sobą wiele schorzeń. Obywatele otyli częściej chorują na cukrzycę, nadciśnienie i serce. Resekcja rękawowa żołądka to względnie nowy typ operacji bariatrycznej, która polega na usunięciu większej części żołądka. Po zabiegu żołądek ma kontur podobny do tuby, lub rękawa. Zabieg pomniejsza objętość żołądka na zawsze i jest procesem nieodwracalnym.

dieta

Autor: Amelia Crook
Źródło: http://www.flickr.com
Chory po usunięciu części żołądka jest w stanie przejmować jednokrotnie ogromnie małe wielkości żywności. Na początku jest to dieta płynna bądź przecierana. Wprowadzanie pożywień stałych zachodzi ostrożnie. Dzięki otrzymywaniu malutkiej wielkości straw, masa ciała zmniejsza się bardzo szybko. Resekcja rękawowa żołądka realizowana jest przeważnie procedurą laparoskopową. Zaletą wykonania takiego rodzaju zabiegu sposobem laparoskopowym są mniejsze rany pooperacyjne, a w związku z tym mniejszy ból, szybsze zabliźnianie się, szybsze odzyskanie całkowitej aktywności fizycznej i szybszy powrót do powszednich działań.

Resekcja rękawowa żołądka jest wskazana dla ludzi nadzwyczaj otyłych, u jakich zawiodły różne procedury odchudzania. Wskazaniem do owego typu zabiegu bywa także wcześniejsze leczenie za pomocą opaski żołądkowej, albo ominięcia żołądkowo jelitowym.

Czujesz, że masz więcej pytań? (http://www.zdrowazupa.pl/blog/dieta-sirt-jadlospis-efekty-dozwolone-produkty-w-diecie-sirtfood) Zatem chcemy poinformować Cię, że w każdej chwili możesz się z nami kontaktować. Z radością odpiszemy na każdą ocenę.

U większości chorych sfinalizowanie rękawowej resekcji żołądka pozwala na

dieta

Autor: @LIQUIDBONEZ
Źródło: http://www.flickr.com

uzyskanie zadowalającego spadku masy ciała. Po zabiegu operacyjnym chorzy zmuszeni są zupełnie odmienić własne przyzwyczajenia żywieniowe. Ubytek nadmiaru masy ciała w ciągu roku może się zmniejszyć o połowę.

Jak każdy zabieg operacyjny, resekcja rękawowa żołądka również niesie ze sobą niebezpieczeństwo powikłań. Zdołają one się przyczynić do wydłużonego pobytu w szpitalu, a w wyjątkowych sytuacjach wymagać powtórnej operacji. Liczne badania naukowe pokazały również jego należyty wpływ na kontrolę cukrzycy, nadciśnienia tętniczego, stężenia cholesterolu, bądź zespołu bezdechu sennego. Zastanawiając się nad możnością poddania się takiemu zabiegowi, trzeba wziąć pod uwagę, że nieraz jest to operacja ratująca życie.