Panowie często mają problemy ze zrozumieniem niewiast. To nie dziwota, bo płeć zmienia bardzo wiele – nasze przyzwyczajenia, gusta i talenty. Naturalnie pozytywne są dążenia do równości płciowej, lecz nie znaczy to, że ignoruje się występujące różnice.

Facet nie potrafi pojąć, dlaczego stroje kąpielowe są inaczej traktowane przez panie niż zwyczajna bielizna damska. Imaginuj sobie sytuację, że widzisz pannę, która ma na sobie wyłącznie bieliznę. Bez wątpienia zasłoni się ze wstydem, prosząc, abyś natychmiast zamknął oczy. Każdy raczej przeżył kiedyś taką chwilę. A teraz pomyśl sobie o paniach, które założyły stroje kąpielowe. Czy któraś z niewiast zrobi analogicznie jak w sytuacji samej bielizny? Bez wątpienia nie. Czym zatem te dwa stroje się tak znacznie odróżniają? To już mają w głowie tylko kobiety.

Kobiety zwykle są bardziej emocjonalne – trudno definitywnie ocenić, czy jest to błędny stereotyp, czy też fakt. Dużo z was bez wątpienia spotkało się kiedyś z paniami, które często płakały. Z drugiej strony wielu analityków i znawców płciowości mówi, że panie potrafią być o wiele stabilniejsze od mężczyzn i umieją przetrwać większe ilości bólu. Najbardziej widać to w czasie rodzenia kobieta doświadcza takiego cierpienia, że aż ciężko uwierzyć. Bywają kobiety, które są mniej wrażliwe od facetów, zwykle pojawiają się doniesienia o tzw. przemocy emocjonalnej, stosowanej wobec małżonków.

Wiemy z pewnością, że faceci są statystycznie bardziej silni od niewiast, chociaż naturalnie pojawiają się wyjątki. Faceci z tej przyczyny wykazują dużo większe zapotrzebowanie na kalorie. Wielu speców od diety stwierdza, że mężczyźni muszą spożywać sporo mięsa. Aktualnie oglądane zniewieścienia facetów zdarza się, bo niewiasty często nakłaniają swoje dzieci do diety bez dobrych dla człowieka protein, które znajdują się wyłącznie w mięsie. To bardzo szkodliwe zjawisko, które wskazuje, że niewiasty czasem nie widzą różnić między płciami.